Skip to content

Jakie błędy najczęściej popełniają osoby, które chcą schudnąć?

Jakie błędy najczęściej popełniają osoby, które chcą schudnąć?

Osoby, które chcą zrzucić zbędne kilogramy, na początku swojej drogi często popełniają różne błędy, które utrudniają im osiągnięcie celu. Poniżej przedstawiamy najczęstsze błędy, które warto unikać, aby skutecznie schudnąć, a także jak wygląda program fit6!

Najczęściej popełniane błędy kiedy chcesz schudnąć

  1. Pierwszym błędem jest niestety, stosowanie diety cud. Często rezygnujemy z posiłków lub drastycznie ograniczamy ich ilość, co może prowadzić do braku składników odżywczych i spowodować efekt jo-jo. Zdrowe odchudzanie wymaga zmiany nawyków żywieniowych na dłuższą metę, a nie tylko na krótką chwilę.
  2. Kolejnym błędem jest rezygnacja z posiłków lub skupianie się tylko na jednym rodzaju produktów. To prowadzi do braku różnorodności w diecie, co może prowadzić, jak wyżej, do braku składników odżywczych oraz do znudzenia jedzeniem. Prawidłowa dieta powinna zawierać różnorodne produkty, aby dostarczyć organizmowi wszystkich niezbędnych składników odżywczych.
  3. Nieprawidłowe planowanie posiłków. Często zapominamy o posiłkach lub jemy zbyt późno, co prowadzi do podjadanie między posiłkami. Jeżeli chcesz schudnąć to prawidłowe planowanie posiłków pozwala na unikanie tych sytuacji oraz na lepsze kontrolowanie ilości spożywanych kalorii. W zależności od Twojego stylu życia warto rozplanować posiłki co kilka godzin tak aby nie doprowadzić do sytuacji, w której odstępy są za duże, a my czujemy nieustanne uczucie głodu.
  4. Niektórzy decydują się na stosowanie suplementów diety bez konsultacji z lekarzem czy dietetykiem, co może prowadzić do nieodpowiedniej suplementacji lub przesadzeniem z ich ilością. Przed rozpoczęciem jakiejkolwiek suplementacji należy skonsultować się z lekarzem lub dietetykiem, aby upewnić się, że jest ona odpowiednia dla naszego organizmu.
  5. Ostatnim błędem jest brak aktywności fizycznej. Zdrowa dieta to tylko jeden z elementów skutecznego odchudzania, ważna jest również regularna aktywność fizyczna. Bez odpowiedniego wysiłku fizycznego trudniej jest spalić nadmiar kalorii i utrzymać prawidłową masę ciała.

Aby skutecznie schudnąć, ważne jest unikanie błędów takich jak stosowanie diety cud, rezygnacja z posiłków, brak planowania posiłków, stosowanie suplementów bez konsultacji z odpowiednią osobą czy brak aktywności fizycznej. Zdrowe odchudzanie wymaga zmiany nawyków żywieniowych, które mogą okazać się naprawdę pyszne! Razem z nami możesz osiągnąć wymarzoną sylwetkę. Dzięki odpowiednio dobranym suplementom i opracowanym przez nas 6 etapowym planie ustabilizujesz wagę bez efektu jo-jo. 

Nutricode Inner Balance

Jakie produkty znajdują się w 6 etapowym planie fit6 Nutricode?

Powiązane wpisy

No comment yet, add your voice below!


Add a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *